Denizli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Grubu

9. Muhasebe Forumu

SMMM Ersoy YILMAZ

4 Nisan 2014 Kuşadası 9.Muhasebe Forumundayız.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş mesleğin bir yerlere gelmesi için bir şeyler yapabileceğine inanmış meslektaşlarımız araçlardan bir bir inip meraklı gözlerle yeni hizmete giren Efes Kongre Merkezine doğru ilerliyorlardı. Kuşadası tarihinde ilk defa bu kadar mali müşaviri ağırlıyordu bir arkadaşın tabiri ile havada matrah ve tahakkuk eden vergi kokusu vardı, vergi levhası gibi.

 

Daha önce yapılan forumlarda meslektaşlarımız mesleğimizin ileri gelenleri ve akademisyenler bir araya gelerek çözüm yolları aramaya çalışılmış, ancak iki meslektaş bir araya geldiğinde hemen ortaya çıkıveren aynı sorunlar katlanarak yerinde duruyordu mutsuz bir meslek camiası portresi ile karşıkarşıyayız.

 

9.Forumun bir milat olabileceğini gösterir emareler vardı. Sorunlarımızın çözümünde büyük rolü olan siyaset mekanizmasının temsilcileri yerlerini almış dersini çalışmış olarak yüreklere su serptiler. Belki ilk defa bir muhasebe forumunda iktidar partisi temsilcisi heyecanla bu kadar alkış alıyordu. Çünkü kendimizi anlatamadığımız Kamu Gözetim Kurumu(KGK) ile sorunlarımızın çözümünde aktif rol alıp çözümü sağlayacağını belirtti.

 

Yine bir akademik çalışma olan mesleki hizmet pazarlaması sunumunda akademisyen çeşitli farkındalıklar oluşturularak kazancın artırılması rekabetin fiyatta değil hizmet ve memnuniyette yapılması gerektiğini anlatıyordu ilgi çekici sunum sonrası salondaki herkeste yeşeren düşler oluştu.

 

Forumumuzda diğer dikkati çeken konu daha önce öngörülüp çizilmeyen yol haritasında yeni ilaveler farklı alanda adli muhasebe, hile denetimi, anlık durum analizi yapmak gibi branşlaşmalar üzerinde eklemeler yapılması fikirleri ortaya konuldu buradan da anlaşılacağı üzere meslektaş aslında kurtuluşu için kafa yoruyor çözüm ve çıkış arayışındaydı.

 

9.Muhasebe Forumumuzun sonunda kısa değerlendirme ve bilgilendirme yapılarak yeni umutlarla Efes Kongre Merkezinden ayrılıyoruz.

 

Forumumuzun sorunlarımızın  çözümüne, mesleğe ve meslektaşlara faydalı olmasını dileyerek saygılarımı sunuyorum.

 

YAZARIN SON YAZILARI
9. Muhasebe Forumu - 20 Mart 2014
Biz Kimiz? - 4 Mart 2014
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ