Denizli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Grubu

Hakkımızda

2008 Yılında Alpaslan Albay ve arkadaşlarımızla birlikte kurmuş olduğumuz grubumuz Türkiye Meslekte Birlik Platformunun da kurucu 7 ilinden birisi olmuştur. 2013-2016  yılları döneminde Hakan Şirin başkanlığında devam eden grubumuz, 2016 yılından bu tarafa Hüseyin Bayramoğlu başkanlığında faaliyetlerine devam etmektedir.   Mayıs 2019 tarihinde Denizli SMMM Odamızın yapılacak olan 23. Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda Denizli Meslekte Birlik Grubu olarak siz meslektaşlarımızdan aldığımız güçle, daha iddialı, daha kararlı ve daha da büyük projelerle sizlere hizmet etmek amacı ile seçimlere katılacağımızın bilinmesini isteriz.  

2019 yılı 23.Olağan genel kurulunda Hüseyin Bayramoğlu başkan adaylığı ile girilecek olan seçimlerde bu bayrağı ve çıtayı daha yukarı taşımak adına hizmete devam edilecektir.

Bu çalışmalarımızın yanında daha birçok yasa ve yönetmelik çalışmalarında bulunduk. En son torba yasa kapsamında mesleğimizin önemli sorunu olan Mücbir sebep ,  son geçici verginin kaldırılması, Yeşil pasaport talebi ve mali tatil dönemindeki Kdv beyanının bir ay sonra verilmesi gibi taleplerimizin olduğu yasa çalışmasını  meslektaşımız ve Konya milletvekili olan Esin Kara hanımefendi aracılığı ile Türmob Denetleme Kurulu üyemiz Nevzat Akkaya ile birlikte yaptığımız çalışmalarla meclis komisyonuna verdik. Bu yasanın takibini sürdürmekte olduğumuzu tüm meslektaşlarımıza bildirmek isterim. Kısaca bizler meslekte birlik olarak yıllardır mesleğimizin ve meslektaşlarımız sorunları ve çözüm yolları noktasında hep üretmek adına zaten çalışıyorduk bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz.  

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu dönem yapmayı düşündüğümüz proje ve etkinlikleri kısaca ana başlıkta şöyle sayabiliriz.

  • Kamuda Mali Müşavir istihdamı ile ilgili girişimlerimize ağırlık verilecektir.
  • Vergi -Ttk- Sgk konularında meslektaşımıza ücretsiz danışma hattı kuracağız…
  • Mesleğimizdeki eleman/stajer yetiştirme sorununu uygulamalı muhasebe kursları ile çözerek kurslarını bitirmiş arkadaşlarımızı kuracağımız internet sitesiyle meslektaşlarımızla buluşturacağız.
  • Bir meslektaşımıza borcu olan mükellefin borcunu kapatmadan ve devir tutanağı olmadan defterin başka bir meslektaşa geçişini engelleyecek kararlar alınıp uygulaması yapılacaktır.
  • Meslektaşlarımıza yazılan sorumluluk raporları hakkında hukuki danışmanlık hizmeti vereceğiz.
  • İl ve ilçe ticaret liseleri ile protokol yaparak, stajyer talebini tek çatı altında odamızda toplayacağız.
  • Odamız sitesinde öneri ve şikayet bölümü ile meslektaşlarımızın talepleri yada şikayetleri doğrultusunda hizmetlerimize yön vereceğiz.
  • Her yıl (protokolsüz) toplanarak  meslektaşlarımızı ve sorunlarını dinleyebileceğimiz organizasyonlar düzenleyeceğiz.
  • Her yıl “bağımlı mali müşavirler çalıştayı”  gerçekleştirerek  belirlenen sorunları ve çözümleri hayata geçireceğiz.
  • Etkinlik olarak da, geleneksel piknik, doğa gezileri, müzik tiyatro v.b. sanatsal faaliyetler, halı saha takımlarımızı lig ve puan usulü ile yapmak ve daha birçok etkinliklerimiz olacaktır.

Son olarak ;

Yapacağımız çok işimiz var ve bizler hazırız. Meslektaşını dinleyen, anlayan, yaşayan, yarasına merhem olabilecek icraat basireti ile donanmış gerçek samimiyette bir anlayışla hizmet etmek adına hazırız.

Bizler bir ekmeği paylaşan bir Meslek ailesiyiz.  O ruhsatlarımızı ne zorluklarla aldığımızın ve ne zorluklarla ve ne kadar ağır sorumluluklarla bu mesleği yaptığımızın farkına varalım. Bunun için önce sistem değişikliğini birlikte yapalım. Bunları başarabiliriz. Bizler bunu başarabileceğimize yıllardır inanıyorduk ve unutmayın bu konuda siz meslektaşlarımıza da güveniyor ve inanıyoruz. #herşeybirliktegüzelolacak….. 

Saygılarımızla

Denizli Meslekte Birlik Grubu Adına

Denizli SMMM Oda Başkan Adayı   Smmm Hüseyin BAYRAMOĞLU